Pomysł na firmę – firma transportowa

Choć na rynku nie brak firm proponujących usługi transportowe, w tejże branży ciągle możesz wiele zarobić. Najistotniejsze to wstrzelić się w niszę oraz wyrobić kontakty. Jeśli to zrobisz, bez trudu zarobisz miesięcznie sześć tys.

zł.
To dobry projekt na prywatny biznes przede wszystkim dla osób, jakie mają już praktykę w branży transportowej. Choć nie jest ono niezbędne, na pewno ułatwi ci początek. Na początku firmę możesz prowadzić samodzielnie. Przygotuj się jednakże na to, że czeka cię załatwianie wielu formalności. Musisz także dysponować większą kwotą gotówki, która będzie ci niezbędna na stosowne zabezpieczenia a także opłaty. Mimo iż firm transportowych jest na rynku względnie wiele, usługi transportowe to wciąż dochodowy biznes, w tejże branży ciągle możesz sporo zrobić. Najistotniejsze to wstrzelić się w niszę i wyrobić kontakty. Mając grupę stałych nabywców, możesz zarobić nawet 5 tys. zł co miesiąc. Ogromny wpływ na koszty prowadzenia przedsiębiorstwa transportowego mają ceny paliw. Ostatnimi czasy są one dość wysokie a nie zapowiada się na to, żeby miały spadać. Musimy o tym pamiętać, opracowując biznesplan.
firma

Autor: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
firma

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w firmie będziesz mieć jedynie auta o masie nie przewyższającej 3,5 tony, to wystarczy prawo jazdy (zobacz także nauka na testy na prawo jazdy) kategorii B a także rejestracja działalności. Jednakże większa część firm transportowych użytkuje cięższe samochody, powyżej 3,5 tony. W podobnym przypadku każdy kierowca musi mieć prawo jazdy kategorii C czy C+E, względnie D na autokary. Dodatkowo czeka cię żmudne pozyskanie należytych zezwoleń a także uprawnień. Po zarejestrowaniu firmy musisz złożyć podanie o licencję na wykonywanie krajowego przewozu drogowego osób czy rzeczy jeżeli będzie to transport mebli. Zrobisz to w wojewódzkim ITD. Do podania musimy załączyć zaświadczenie o niekaralności oraz certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie rzeczy bądź osób, krajowy bądź międzynarodowy.

Obowiązek certyfikacji dotyczy nie jedynie kierowców, lecz także przewoźników, a więc dyrekcji jednostki. Co najmniej jedna z osób kierujących przedsiębiorstwem transportowym musi posiadać taki dokument. Jeżeli idzie o transport przeprowadzki, obowiązują tutaj podobne reguły.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Lakier samochodowy – jak o niego się zatroszczyć

Stan samochodu w dużej mierze uzależniony jest od jego właściciela, czasami jest tak, iż nasze auto nie kwalifikuje się do najnowszych co usprawiedliwia fakt jego nie najlepszego wyglądu. Kto nie chciałby być posiadaczem auta, którego lakier błyszczy w słońcu?

Jakim sposobem uchronić się przed złodziejami? – kilka praktycznych zasad i wskazówek

Niestety, ale nasz świat nie jest perfekcyjny, jak większość osób by sobie tego życzyło. Jednakże w istocie, to ludzie są nieperfekcyjni, dlatego, że nie można powiedzieć, że otoczenie jest sprawcą tego, co niedoskonałe. Człowiecza mentalność często prowadzi do przykrych sytuacji, więc cywilizacja ludzka stworzyła coś takiego jak prawo, a więc kodeks obowiązków, zakazów oraz wszelkich regulacji.

Jak kształtują się ceny zakupu mieszkania we Wrocławiu

Łącznie z wiosennymi porządkami rośnie zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, jak i inne polskie miasta, jest świadkiem okresowego spadku cen. Kierunek ten odwróci się w czasie wakacji i możliwe, że znów powróci od września. Wtedy to do miasta przyjedzie nowy rocznik studentów, część z nich możliwe, że otrzyma od rodziców swoje pierwsze lokum.

Nauka tańca brzucha we Wrocławiu

Taniec brzucha to genialna sprawa. Pląsanie w rytm muzyki relaksuje. W mózgu wydzielają się przeróżne hormony, które polepszają humor. Wywijanie na parkiecie dobrze szkoli koordynację motoryczną. Taniec umie zużyć sporo kilokalorii, dzięki czemu prościej utrzymać figurę. Trzeba też wspomnieć o fakcie, że wspólny taniec mocno integruje uczestników.

Z jakich powodów należy uczyć się języków!

Współcześnie , w wyniku postępującego procesu globalizacji, można zaobserwować , że glob zaczyna się kurczyć. Obserwuje się ogromny rozwój turystyki, ludzie podróżują po całym świecie zarówno w celach wypoczynkowych , jak również tych związanych z pracą zawodową. Podróże wpływają nie tylko na nasze samopoczucie , ale gwarantują szereg dodatkowych zysków dla naszego rozwoju: pozwalają poznać ciekawe miejsca, skosztować lokalnej kuchni, spotkać wielu ciekawych ludzi a także ich język.