Tag Archive: technologia

technologia

Inne oblicze aparatów komórkowego – nowości

Producenci aparatów komórkowychprzeganiają się w coraz to innych funkcjach w projektowanych przez siebie urządzeniach. Innowacyjne aparaty fotograficzne, tożsame z najprostszymi lustrzankami, zaawansowane aplikacje graficzne do obróbki zdjęć, spersonalizowane odtwarzacze filmów, z wyśmienitą jakością dźwięku. Lecz firma Sony wniosła na rynek coś zupełnie unikatowego – wyprodukowała telefon całkowicie wodoodporny.

Po co jest w ogóle skanowanie 3D? Sposoby na nowe zastosowanie owego skanowania.

Jeszcze bardziej popularne staje się skanowanie 3D. Niewątpliwie technologia idzie mocno do przodu, stąd też coś, co niegdyś było szczerze nie do pomyślenia, na dzień dzisiejszy staje się wręcz powszechnością, lub czymś, co żadnej osoby nie zszokuje. Czym rzeczywiście jest skanowanie oraz wydruk 3d? To nic innego, jak praca nad kopiowaniem rzeczy przestrzennych. Sama droga skanowania 3D jest wyjątkowa, bo dzięki niej można uzyskać cyfrowy egzemplarz przedmiotu, jaki istnieje w rzeczywistości. Posiadając obraz 3D na dysku komputera można poddać go obróbce czy edycji, utworzeniu kopii i potencjalnego wydruku, jednocześnie w kompozycji przestrzennej.

Szybki opis tabletowego rynku w naszym kraju – kilka przydatnych porad dla osób które kupują te sprzęty.

Do niedawna jeszcze niewielu ludzi przypuszczało, że w ciągu raptem paru lat sprzęty z dotykowymi ekranami zrewolucjonizują rynek mobilnej rozrywki i telefonów. Jednak rewolucja już się dokonała, obecnie zdecydowana większość kupujących telefon wybiera dotykowy smartfon zamiast zwykłego klawiszowego aparatu, a tablety biją rekordy popularności sprzedaży. Stało się to wszystko zaledwie w ciągu paru lat, gdy z mało znanych gadżetów elektronicznych zostały jednymi z najchętniej kupowanych sprzętów, popularnością bijąc na głowę nawet notebooki.

Ekran led 81

W wielu domach nie ma telewizorów, ale w wielu mieszkaniach są rzeczywiście bardzo dobre telewizory. Dziś nie trzeba liczyć na czarno-białe kropki, czyli inaczej zaśnieżony obraz, w dzisiejszych czasach płynność obrazu jest w stanie przekonać do oglądania TV nawet największe marudy. A wszystko to przez to, że do tworzenia telewizorów wykorzystuje się ekran led. Dzięki temu rozwiązaniu da się oglądać filmy i niemalże czuć, że jesteśmy w centrum fabuły.