Jak rozliczyć się z urzędem skarbowym on-line?

Blankiet PIT-37 związany jest z wszystkimi dochodami osiąganymi a także rozliczanymi przez płatnika (przykładowo pracodawcę). Jeśli dochodzi do zawarcia umowy czy dokonania czynności, z tytułu których musimy rozliczyć się samemu, wtenczas nie korzystamy z owego dokumentu. To typowa deklaracja, jaką składa zatrudniony, zleceniobiorca lub inna osoba, za którą zaliczki na podatek powinien obliczyć płatnik (przykładowo chlebodawca, zleceniodawca, itp.).

Wielu podatników z pewnością pamięta długie ogonki w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania deklaracji fiskalnych. Teraz zamiast poczty, większość osób wybiera program do złożenia pit 2015. Na skutek możliwości przesyłania deklaracji pit online 2015, kolejki skróciły się, zaś my nie musimy nawet wychodzić z domu, by dopełnić formalności z urzędem fiskalnym. Korzyści jest jednakże więcej, zwłaszcza kiedy rozliczenia podatków nie zlecamy do biura (inoffice – wynajem sal szkoleniowych) rachunkowego, tylko przygotowujemy je własnoręcznie. Program pit 2015 poprowadzi nas praktycznie „za rękę”. Podpowie, które dane jak też gdzie trzeba wprowadzić, i zweryfikuje, czy każde nieodzowne pola zostały przez nas poprawnie wypełnione. Minimalizuje to ryzyko popełnienia błędów, co może skutkować nieodzownością składania korekty zeznania oraz oczywiście stresującym kontaktem z urzędem fiskalnym.

program do rozliczania pit

Autor: Special IG for Afghanistan Reconstruction
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętaj, im szybciej wyślesz e-deklarację pit-37, tym prędzej uzyskasz zwrot podatku! Decydując się na posłanie oświadczenia przez internet, unikniemy jednego z najczęstszych błędów. Przez wiele lat podatnicy wysyłający PIT-y pocztą zapominali o podpisie. W przypadku oświadczeń przesyłanych elektronicznie podpis jest zbędny. Zamiast tego, w celu weryfikacji podatnika starczy podać kwotę przychodu z oświadczenia składanego w poprzednim roku, zaś po wysłaniu oświadczenia odebrać e-mail z UPO, będącym dowodem tego, że dostarczyliśmy deklarację finansową na czas.

Pod koniec czasu składania rocznych oświadczeń swe zeznania podatkowe posyła mnóstwo podatników. Jeśli przysługuje nam zwrot, trzeba na niego poczekać dłużej. Im wcześniej więc wyślemy nasz PIT, tym rychlej pozyskamy zwrot nadpłaconego podatku. A kiedy zmuszeni będziemy dopłacić, to warto wcześniej poznać sumę, o którą zasilimy konto urzędu skarbowego i odpowiednio zaplanować ją w domowym budżecie. Sam formularz możemy naturalnie posłać w późniejszym czasie.

, , ,

Related posts

Latest posts

Lakier samochodowy – jak o niego się zatroszczyć

Stan samochodu w dużej mierze uzależniony jest od jego właściciela, czasami jest tak, iż nasze auto nie kwalifikuje się do najnowszych co usprawiedliwia fakt jego nie najlepszego wyglądu. Kto nie chciałby być posiadaczem auta, którego lakier błyszczy w słońcu?

Jakim sposobem uchronić się przed złodziejami? – kilka praktycznych zasad i wskazówek

Niestety, ale nasz świat nie jest perfekcyjny, jak większość osób by sobie tego życzyło. Jednakże w istocie, to ludzie są nieperfekcyjni, dlatego, że nie można powiedzieć, że otoczenie jest sprawcą tego, co niedoskonałe. Człowiecza mentalność często prowadzi do przykrych sytuacji, więc cywilizacja ludzka stworzyła coś takiego jak prawo, a więc kodeks obowiązków, zakazów oraz wszelkich regulacji.

Jak kształtują się ceny zakupu mieszkania we Wrocławiu

Łącznie z wiosennymi porządkami rośnie zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, jak i inne polskie miasta, jest świadkiem okresowego spadku cen. Kierunek ten odwróci się w czasie wakacji i możliwe, że znów powróci od września. Wtedy to do miasta przyjedzie nowy rocznik studentów, część z nich możliwe, że otrzyma od rodziców swoje pierwsze lokum.

Nauka tańca brzucha we Wrocławiu

Taniec brzucha to genialna sprawa. Pląsanie w rytm muzyki relaksuje. W mózgu wydzielają się przeróżne hormony, które polepszają humor. Wywijanie na parkiecie dobrze szkoli koordynację motoryczną. Taniec umie zużyć sporo kilokalorii, dzięki czemu prościej utrzymać figurę. Trzeba też wspomnieć o fakcie, że wspólny taniec mocno integruje uczestników.

Z jakich powodów należy uczyć się języków!

Współcześnie , w wyniku postępującego procesu globalizacji, można zaobserwować , że glob zaczyna się kurczyć. Obserwuje się ogromny rozwój turystyki, ludzie podróżują po całym świecie zarówno w celach wypoczynkowych , jak również tych związanych z pracą zawodową. Podróże wpływają nie tylko na nasze samopoczucie , ale gwarantują szereg dodatkowych zysków dla naszego rozwoju: pozwalają poznać ciekawe miejsca, skosztować lokalnej kuchni, spotkać wielu ciekawych ludzi a także ich język.