Wielkoformatowe ekrany przedstawiające reklamy w mieście- w jaki sposób odmieniły miasto?

Wielkoformatowe telebimy, widoczne w każdym dużym mieście, na koncertach, imprezach masowych, a także w obiektach handlowych. Stają się przymiotem i cechą rozpoznawalną nowoczesnych miast.

Kto z nas nie kojarzy najbardziej znanego placu w Stanach Zjednoczonych- Times Square. Kojarzy się on nam przede wszystkim z przelewającej się przez niego dzień i noc ferii tonacji, chwytliwych sloganów i znaków zapraszających nas do kupna n-tego, rewolucyjnego artykułu. To właśnie telebim stał się współcześnie nieodłączną częścią wystroju miast.

Telebim led

Autor: FlexVision.pl
Źródło: FlexVision.pl

Wyświetlacze takie są szczególnie wygodne- przypuszczalnie dlatego osiągnęły dużą renomę. Są one wytwarzane w konstrukcji modułowej, gdzie każdy odrębny ekran LED (sprawdź ofertę tutaj) można spajać ze sobą, układając rozmaite powierzchnie- i nie mowa tutaj tylko o powierzchniach płaskich. Wyświetlacze można składać ze sobą na obiektach wklęsłych, czy wypukłych, okrągłych i prostokątnych. No dobrze, powiedzą malkontenci- ale w jaki sposób one niby są lepsze od tradycyjnych billboardów? Przecież na tamtych także można wyświetlać ładną, kolorową, przykuwającą oko ilustrację. Jasne, jednak na tradycyjnej tablicy nie pokażemy ruchu, nie posłużymy się w naszej reklamie animacji – niczym znana każdemu reklama w TV.

Poza wieloma zaletami, telebim ma tymczasem też cechy, które niektórzy mogą przyjąć za niedogodności. Najbardziej wyraźne zarysowują się po zmierzchu- chodzi o bardzo intensywny charakter wyświetlania obrazu. Żeby ekran led mógł wyświetlać klarowny obraz w ciągu dnia, jego intensywność świecenia musi być trochę większa, niż w, dajmy na to, komórkach. Wie o tym chyba każdy, kto podejmował próby w słoneczny dzień odczytać coś z ekranu swojego telefonu.

Kiedy szukasz dokładnych danych, nie czekaj, tylko sprawdź pod linkiem (https://grimp.pl/). Odnajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje.

To co niezbędne w dzień, w nocy może powodować, że ekran zainstalowany przy arterii będzie miał negatywny wpływ na bezpieczeństwo lub wygodę podróżowania.

Prawo zostało już pod tym względem doprecyzowane i zaznacza gdzie i w jakich odległościach nie ma przeszkód by stawiać takie reklamy. Ale może to i dobrze, że są jasne, w środku nocy wyświetlacz nadprogramowo doświetla ulicę. No i dzięki niemu miasto jest nieco bardziej żywe.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Lakier samochodowy – jak o niego się zatroszczyć

Stan samochodu w dużej mierze uzależniony jest od jego właściciela, czasami jest tak, iż nasze auto nie kwalifikuje się do najnowszych co usprawiedliwia fakt jego nie najlepszego wyglądu. Kto nie chciałby być posiadaczem auta, którego lakier błyszczy w słońcu?

Jakim sposobem uchronić się przed złodziejami? – kilka praktycznych zasad i wskazówek

Niestety, ale nasz świat nie jest perfekcyjny, jak większość osób by sobie tego życzyło. Jednakże w istocie, to ludzie są nieperfekcyjni, dlatego, że nie można powiedzieć, że otoczenie jest sprawcą tego, co niedoskonałe. Człowiecza mentalność często prowadzi do przykrych sytuacji, więc cywilizacja ludzka stworzyła coś takiego jak prawo, a więc kodeks obowiązków, zakazów oraz wszelkich regulacji.

Jak kształtują się ceny zakupu mieszkania we Wrocławiu

Łącznie z wiosennymi porządkami rośnie zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, jak i inne polskie miasta, jest świadkiem okresowego spadku cen. Kierunek ten odwróci się w czasie wakacji i możliwe, że znów powróci od września. Wtedy to do miasta przyjedzie nowy rocznik studentów, część z nich możliwe, że otrzyma od rodziców swoje pierwsze lokum.

Nauka tańca brzucha we Wrocławiu

Taniec brzucha to genialna sprawa. Pląsanie w rytm muzyki relaksuje. W mózgu wydzielają się przeróżne hormony, które polepszają humor. Wywijanie na parkiecie dobrze szkoli koordynację motoryczną. Taniec umie zużyć sporo kilokalorii, dzięki czemu prościej utrzymać figurę. Trzeba też wspomnieć o fakcie, że wspólny taniec mocno integruje uczestników.

Z jakich powodów należy uczyć się języków!

Współcześnie , w wyniku postępującego procesu globalizacji, można zaobserwować , że glob zaczyna się kurczyć. Obserwuje się ogromny rozwój turystyki, ludzie podróżują po całym świecie zarówno w celach wypoczynkowych , jak również tych związanych z pracą zawodową. Podróże wpływają nie tylko na nasze samopoczucie , ale gwarantują szereg dodatkowych zysków dla naszego rozwoju: pozwalają poznać ciekawe miejsca, skosztować lokalnej kuchni, spotkać wielu ciekawych ludzi a także ich język.