Kilka podstawowych informacji na temat metod odlewania, czym się charakteryzuje odlewanie ciśnieniowe.

Odlewanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów obróbki najróżniejszych metali, używane już było przed tysiącami lat. Aktualnie dzięki ogromnej ilości wykonanych badań daje ogromne możliwości, a ilość stopów na rynku o coraz lepszych parametrach cały czas dynamicznie wzrasta.
Przy pomocy odlewania wykonuje się przeróżne przedmioty, nawet z tak skomplikowanymi, jak silnikowe bloki.

światło - fiber laser

Autor: Groman123
Źródło: http://www.flickr.com

W niejednym przypadku jest to jedyny sposób na to, aby uzyskać pożądane kształty, gdyż albo będzie to niemożliwe przy pomocy dobrych obrabiarek, albo koszty byłyby znacznie większe. Jedną z najpopularniejszych technik odlewania, stosowaną w zasadzie od początku, jest odlewanie w formach. technika ta opiera się na tym, że przygotowywany zostaje wzór przedmiotu zrobiony z wosku, a później obtacza się go odpowiednio przygotowaną masą, jaka po pewnym czasie robi się twarda. Przez podgrzanie wszystkiego wosk zostaje wytopiony, a potem do tak powstałej formy wlewa płynny metal, który zastygnie w przygotowanym wcześniej kształcie.
mieszkania

Autor: NAVFAC
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym bardzo popularnym sposobem tworzenia elementów z metalu będzie odlewanie ciśnieniowe. Polega ono na tym, że forma zostaje wypełniona pod wpływem wysokiego ciśnienia spowodowanego ruchem odpowiedniego tłoka. Ta technika cechuje się wysokim poziomem wydajności i dużą precyzją, dzięki czemu jest coraz bardziej popularna przy produkowaniu rozmaitych elementów. odlewanie ciśnieniowe posiadają przede wszystkim dobrą strukturę wewnętrzną, przez co charakteryzują się doskonałymi właściwościami wytrzymałościowymi i mechanicznymi. Odlewanie ciśnieniowe wykorzystuje się głównie w przypadku metali nieżelaznych, takich jak aluminium, mangan czy miedź.
Lecz metoda ta posiada pewne ograniczenia, a największą jej wadą są wysokie koszty.

Odlewnia aluminium chcąca produkować elementy zrobione w taki sposób musi zainwestować w niezbędne maszyny i urządzenia do odlewnia elementów z aluminium. Dodatkowo jakimś utrudnienie są powstające w czasie odlewów naruszenia struktury wewnętrznej, jakie mogą osłabić element i wpłynąć na jego użytkowe własności.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Lakier samochodowy – jak o niego się zatroszczyć

Stan samochodu w dużej mierze uzależniony jest od jego właściciela, czasami jest tak, iż nasze auto nie kwalifikuje się do najnowszych co usprawiedliwia fakt jego nie najlepszego wyglądu. Kto nie chciałby być posiadaczem auta, którego lakier błyszczy w słońcu?

Jakim sposobem uchronić się przed złodziejami? – kilka praktycznych zasad i wskazówek

Niestety, ale nasz świat nie jest perfekcyjny, jak większość osób by sobie tego życzyło. Jednakże w istocie, to ludzie są nieperfekcyjni, dlatego, że nie można powiedzieć, że otoczenie jest sprawcą tego, co niedoskonałe. Człowiecza mentalność często prowadzi do przykrych sytuacji, więc cywilizacja ludzka stworzyła coś takiego jak prawo, a więc kodeks obowiązków, zakazów oraz wszelkich regulacji.

Jak kształtują się ceny zakupu mieszkania we Wrocławiu

Łącznie z wiosennymi porządkami rośnie zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, jak i inne polskie miasta, jest świadkiem okresowego spadku cen. Kierunek ten odwróci się w czasie wakacji i możliwe, że znów powróci od września. Wtedy to do miasta przyjedzie nowy rocznik studentów, część z nich możliwe, że otrzyma od rodziców swoje pierwsze lokum.

Nauka tańca brzucha we Wrocławiu

Taniec brzucha to genialna sprawa. Pląsanie w rytm muzyki relaksuje. W mózgu wydzielają się przeróżne hormony, które polepszają humor. Wywijanie na parkiecie dobrze szkoli koordynację motoryczną. Taniec umie zużyć sporo kilokalorii, dzięki czemu prościej utrzymać figurę. Trzeba też wspomnieć o fakcie, że wspólny taniec mocno integruje uczestników.

Z jakich powodów należy uczyć się języków!

Współcześnie , w wyniku postępującego procesu globalizacji, można zaobserwować , że glob zaczyna się kurczyć. Obserwuje się ogromny rozwój turystyki, ludzie podróżują po całym świecie zarówno w celach wypoczynkowych , jak również tych związanych z pracą zawodową. Podróże wpływają nie tylko na nasze samopoczucie , ale gwarantują szereg dodatkowych zysków dla naszego rozwoju: pozwalają poznać ciekawe miejsca, skosztować lokalnej kuchni, spotkać wielu ciekawych ludzi a także ich język.