Jak zająć dziecko w deszczowy dzień? Sprężyną!

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Czy zauważyliście, że sprężyny są wszędzie? Należy tylko rozejrzeć się wokół siebie, by wymienić co najmniej parę przedmiotów, których funkcjonowanie w taki czy inny sposób wykorzystuje sprężyny.

Przykładem może być chociażby zegarek. Naturalnie, sprężynka w zegarku jest malutka, ale niezwykle istotna.

A tapczan? Naturalnie, większość z nas ma w pamięci stare wersalki sprzed dziesięcioleci. Trzeszczące sprężyny dźgające w plecy przy najmniejszej próbie zmiany pozycji. To już szczęśliwie było minęło. Produkcja sprężyn poszła naprzód od tamtych lat znacznie i obecnie kanapy i materace sprężynowe są komfortowe i wytrzymałe i nie musimy się obawiać, że dostaniemy w plecy sprężyną wyskakującą przez tapicerkę. A zdarzały się i tego typu przypadki.

Wiele sprężyn znajdziemy w naszym aucie. Cała amortyzacja kół i wiele fragmentów wyposażenia wykorzystuje działanie sprężyn. Jeśli zajrzymy na podwozie, albo pod maskę z łatwością, od razu zauważymy co najmniej parę sprężyn.

Sprężyny

Źródło: http://www.vanel.com

Naturalnie sprężyna sprężynie nie równa. Istnieje kilka typów sprężyn. Wyróżniamy sprężyny naciskowe – to znaczy takie które możemy ścisnąć a one będą rozpierać dwa elementy. Są też sprężyny naciągowe, które, jak sama nazwa wskazuje, należy naciągnąć a one będą dwa elementy przyciągać do siebie. Mamy również sprężyny skrętowe. Tego rodzaju sprężyny wykorzystuje się choćby do zamykania słoików z przetworami. Chyba wszyscy mamy w domu przynajmniej jeden słoik typu weck. Ten, do którego potrzebna jest specjalna gumowa podkładka, na którą musimy nałożyć pokrywkę i zabezpieczamy właśnie wspomnianą sprężyną.

Choćby w ramach rozrywki warto zastanowić się, które z naszych domowych mebli i urządzeń wykorzystują sprężyny. Można z tego także zrobić świetną zabawę dla dzieci. Sama sprężyna zresztą też. Właściwie w każdym kiosku możemy zakupić niezwykle długą i giętką kolorową sprężynę. Zabawa nią jest świetna – możemy kazać jej „schodzić” ze schodów, bawić się nią tak jak jo-jo i co tylko wyobraźnia podsunie.

Sprężyny można znaleźć w każdym miejscu! Może wydawać się to odrobinę naciąganą teorią, ale popatrzcie tylko wokół.

W dzisiejszych czasach naprawdę ciężko znaleźć jest cenne dane, zatem powołaj się na praktyczne wskazówki (http://www.tectumgroup.pl/dachy-odwrocone/), które przykują Twoją uwagę.

Żabki na karniszu, otwieracz do słoików albo materac w sypialni to tylko te najbardziej oczywiste przykłady.

, , , , , , , , ,

Related posts

Latest posts

Lakier samochodowy – jak o niego się zatroszczyć

Stan samochodu w dużej mierze uzależniony jest od jego właściciela, czasami jest tak, iż nasze auto nie kwalifikuje się do najnowszych co usprawiedliwia fakt jego nie najlepszego wyglądu. Kto nie chciałby być posiadaczem auta, którego lakier błyszczy w słońcu?

Jakim sposobem uchronić się przed złodziejami? – kilka praktycznych zasad i wskazówek

Niestety, ale nasz świat nie jest perfekcyjny, jak większość osób by sobie tego życzyło. Jednakże w istocie, to ludzie są nieperfekcyjni, dlatego, że nie można powiedzieć, że otoczenie jest sprawcą tego, co niedoskonałe. Człowiecza mentalność często prowadzi do przykrych sytuacji, więc cywilizacja ludzka stworzyła coś takiego jak prawo, a więc kodeks obowiązków, zakazów oraz wszelkich regulacji.

Jak kształtują się ceny zakupu mieszkania we Wrocławiu

Łącznie z wiosennymi porządkami rośnie zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, jak i inne polskie miasta, jest świadkiem okresowego spadku cen. Kierunek ten odwróci się w czasie wakacji i możliwe, że znów powróci od września. Wtedy to do miasta przyjedzie nowy rocznik studentów, część z nich możliwe, że otrzyma od rodziców swoje pierwsze lokum.

Nauka tańca brzucha we Wrocławiu

Taniec brzucha to genialna sprawa. Pląsanie w rytm muzyki relaksuje. W mózgu wydzielają się przeróżne hormony, które polepszają humor. Wywijanie na parkiecie dobrze szkoli koordynację motoryczną. Taniec umie zużyć sporo kilokalorii, dzięki czemu prościej utrzymać figurę. Trzeba też wspomnieć o fakcie, że wspólny taniec mocno integruje uczestników.

Z jakich powodów należy uczyć się języków!

Współcześnie , w wyniku postępującego procesu globalizacji, można zaobserwować , że glob zaczyna się kurczyć. Obserwuje się ogromny rozwój turystyki, ludzie podróżują po całym świecie zarówno w celach wypoczynkowych , jak również tych związanych z pracą zawodową. Podróże wpływają nie tylko na nasze samopoczucie , ale gwarantują szereg dodatkowych zysków dla naszego rozwoju: pozwalają poznać ciekawe miejsca, skosztować lokalnej kuchni, spotkać wielu ciekawych ludzi a także ich język.