W jaki sposób tworzone są barwne nadruki na T – shirtach?

Od XV wieku gdy zaczęły pojawiać się drukarnie technika drukowania bardzo się rozwinęła. Wciąż pojawiają się coraz nowocześniejsze technologie które umożliwiają realizowanie nadruków na wspaniałych, innych niż papier, przedmiotach. Jedną z takich technik jest sitodruk.

Technika sitodrukowa była poznana w krajach Dalekiego Wschodu już w czasach starożytnych. Jej szybki rozwój nastąpił w XIX wieku na terenie Japonii. To właśnie ten kraj uważany jest obecnie za ojczyznę tej techniki drukarskiej. Z Japonii sitodruk trafił do USA, obecnie jest znany i z chęcią wykorzystywany we wszystkich krajach na kuli ziemskiej. Dzisiaj sitodruk odnajduje zastosowanie do realizowania drukowania na przeróżnych przedmiotach. Ale nie tylko. Warto go wykorzystać do nadrukowywania wzorów na rzeczach wyprodukowanych z drewna lub z tworzyw sztucznych. Maszyny sitodrukowe produkuje się więc, dopasowując je do rozmaitych przedmiotów. Maszyny sitodrukowe różnią się także zastosowaną technologią. Są wśród nich takie, na których można przygotować nadruk tylko na tkaninach, ale także takie pozwalające robić druki na szkle i drewnie. Jest więc ich sporo typów (tutaj przykłady).

robienie sitodruku

Autor: Nerds For Nature
Źródło: http://www.flickr.com

Maszyna do sitodruku może być nie tylko stosowana w ogromnych zakładach poligraficznych zajmujących się techniką sitodrukową. Dużym zainteresowaniem cieszy się także maszyna (zbiorniki ze stali nierdzewnej) do sitodruku ręcznego. Dzięki niej można wykonać jednobarwne nadruki na koszulkach (tu kupisz maszynę do sitodruku). Jakość przygotowanego nadruku w dużej mierze zależna jest od rodzaju zastosowanej farby. W technice sitodrukowej wykorzystuje się teraz dwa typu farb: wywabowe, czyli plastizolowe lub wodne. Minusem farb plastizolowych jest dość nieprzyjemny zapach, po tym jak zostaną one naniesione na powierzchnię, na której wykonywany jest nadruk koniecznie trzeba je utrwalić.

Proces utrwalania odbywa się w wysokiej, sięgającej stu sześćdziesięciu stopni, temperaturze. Są to bardzo gęste farby, a nadruk nimi wykonany jest naprawdę trwały. Zastosowanie farb wodnych również pozwala uzyskać trwałe nadruki na koszulkach. Nadruki na koszulkach wykonane techniką sitodrukową nie spierają się nawet po bardzo wielu praniach. Bez wątpienia dzisiaj jest to najbardziej trwała technika drukowania, która gwarantuje naprawdę rewelacyjne efekty.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Zatroszcz się o bezpieczny dom – parę wartościowych informacji

 
Dom to miejsce odpoczynku, bezpieczna przystań dla mieszkańców. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej ludzi chce na wszelki wypadek zabezpieczyć swoje cztery kąty. Instalują oni alarmy, zatrudniają ochronę, instalują różnego rodzaju systemy, których rolą jest odstraszenie ewentualnego włamywacza. Sytuacja ta widoczna jest w szczególności w dużych miastach oraz miejscowościach tuż pod Warszawą, Krakowem, czy też Poznaniem – gdzie ludzie są po prostu najbardziej zamożni. Bogactwo można łatwo stracić, jeżeli nie zadbamy o odpowiednie jego zabezpieczenie – dzisiaj nie powinniśmy mieć jednak z tym problemów.

Jak wygląda kierowanie polityką dotyczącą odpadów? Jak powinno się pozbywać się odpadów, czy są jakiekolwiek procedury?

Ostatnio sporo się mówi o kwestii śmieci, ale czym tak naprawdę jest utylizacja odpadów? Obecnie takie tematy są wszędzie, lecz czy utylizacja jest czymś innym niż recykling, czy jest zaliczana do gospodarowania odpadami? Takie i inne pytania pojawiają się debacie publicznej, są istotne, ale by zacząć o tym dyskutować dobrze jest poznać ważniejsze pojęcia.

Czym powinna odznaczać się dobra firma transportowa?

Na rynku funkcjonuje naprawdę wiele różnorodnych firm. Wśród nich obecne są również te proponujące usługi o charakterze transportowym. W przypadku przeprowadzki najrozsądniejszym wyborem jest właśnie firma transportowa Wrocław zaś to miejsce, w którym znaleźć można niejedną firmę tego typu. Pojawia się jednak pytanie czym charakteryzuje się solidna firma transportowa i na jakie jej cechy zwrócić należy uwagę, aby wybrać tą naprawdę porządną.

Pomyślmy jakie są odpowiednie opony na zmianę

Niektórzy uwielbiają posiadać opony na zmianę

Istnieją ludzie, którzy zajeżdżając do wulkanizatora żeby odmienić opony odpowiednio do pory roku, za każdym razem nabywają nowe, stare pozostawiają do sprzedania na rynku wtórnym, czym zazwyczaj zajmuje się dany wulkanizator. Mimo wszystko spora grupa kierowców uwielbia mieć opony na zmianę, które ma szansę wymienić od razu, kiedy tylko pojawi się zmiana pogody. Kiedy na danych oponach chcemy pojeździć jeszcze w przyszłym sezonie, to w czasie chowania ich powinniśmy zastosować się do kilku rad, tak żeby posiadać gwarancję, że po okresie leżakowania będą one właściwe do użycia.