Jakie kroki trzeba zrobić przed zgłoszeniem laptopa do naprawy?

Coraz częściej każdego dnia robimy użytek z różnego rodzaju rozwiązań technologicznych i pechowo poprzez to ciągłe wykorzystywanie nadstawione one są na awarie sprzętowe lub systemowe. W takim przypadku konieczne okazuje się zaniesienie urządzenia do specjalisty, jednak coraz częściej wiąże się to ze swego rodzaju obawą – czy nie utracę moich ustawień, czy będę mieć na laptopie działające aplikacje, które zainstalowane są na urządzeniu teraz?

Po to, by temu zaradzić, zanim zgłosimy się do fachowca, powinniśmy się przygotować.

Laptop i filiżanka kawy

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestia tego, jakie informacje przekazać fachowcom, których serwis komputerowy mamy w planach nawiedzić, winien postawić sobie każdy użytkownik laptopa zanim zostawi własny komputer kurs do matury z informatyki Maurycy Gast do regeneracji. Szybkie poprawienie działania systemu komputerowego i ograniczenie okresu serwisowania jest proste właśnie dzięki przemyślanej rozmowie na linii między serwisantem a klientem. Komputery to dość skomplikowane urządzenia, z tego względu mogą ulec awarii na wiele metod. Im więcej zebranych informacji (typu zauważone objawy, od jak dawna występuje kłopot, jaka jest podejrzewana przyczyna awarii, czy awaria nastąpiła w trakcie działaniu na laptopie, czy problem przejawiał się wcześniej, czy zauważono jakieś niepokojące wyskakujące okienka). Zanotowanie lub przekazanie tych informacji serwisantowi może pomóc w szybkiej naprawie usterki – doczytaj pod tym linkiem.

Miejmy w świadomości, że celem jest to, by serwis komputerowy przywrócił sprzęt do stanu sprzed awarii, jednak może zdarzyć się, że w trakcie tego procesu będą nie do odzyskania dane lub ustawienia. Aby temu zapobiec w momencie, gdy komputery pomimo usterki uruchamiają się, ich właściciele muszą przeprowadzić parę zadań.

Źródło artykułu: Strefa Kas

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, zapiszmy wszystkie hasła do komunikatorów, skrzynek e-mailowych, serwisów internetowych. W miarę możliwości zgrajmy też istotne dane z urządzenia na nośnik zewnętrzny (pendrive, płyta CD, dysk zewnętrzny, a nawet karta pamięci, smartfon). Ustrzeżemy się tym samym straty potrzebnych dokumentów, fotografii lub ulubionej muzyki. Komputery powinny być też pozbawione wszelkich nośników z napędu, podłączonych pamięci USB, bo serwis komputerowy jest miejscem, w którym mają możliwość się potem zapodziać.

, , ,

Related posts

Latest posts

Zatroszcz się o bezpieczny dom – parę wartościowych informacji

 
Dom to miejsce odpoczynku, bezpieczna przystań dla mieszkańców. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej ludzi chce na wszelki wypadek zabezpieczyć swoje cztery kąty. Instalują oni alarmy, zatrudniają ochronę, instalują różnego rodzaju systemy, których rolą jest odstraszenie ewentualnego włamywacza. Sytuacja ta widoczna jest w szczególności w dużych miastach oraz miejscowościach tuż pod Warszawą, Krakowem, czy też Poznaniem – gdzie ludzie są po prostu najbardziej zamożni. Bogactwo można łatwo stracić, jeżeli nie zadbamy o odpowiednie jego zabezpieczenie – dzisiaj nie powinniśmy mieć jednak z tym problemów.

Jak wygląda kierowanie polityką dotyczącą odpadów? Jak powinno się pozbywać się odpadów, czy są jakiekolwiek procedury?

Ostatnio sporo się mówi o kwestii śmieci, ale czym tak naprawdę jest utylizacja odpadów? Obecnie takie tematy są wszędzie, lecz czy utylizacja jest czymś innym niż recykling, czy jest zaliczana do gospodarowania odpadami? Takie i inne pytania pojawiają się debacie publicznej, są istotne, ale by zacząć o tym dyskutować dobrze jest poznać ważniejsze pojęcia.

Czym powinna odznaczać się dobra firma transportowa?

Na rynku funkcjonuje naprawdę wiele różnorodnych firm. Wśród nich obecne są również te proponujące usługi o charakterze transportowym. W przypadku przeprowadzki najrozsądniejszym wyborem jest właśnie firma transportowa Wrocław zaś to miejsce, w którym znaleźć można niejedną firmę tego typu. Pojawia się jednak pytanie czym charakteryzuje się solidna firma transportowa i na jakie jej cechy zwrócić należy uwagę, aby wybrać tą naprawdę porządną.

Pomyślmy jakie są odpowiednie opony na zmianę

Niektórzy uwielbiają posiadać opony na zmianę

Istnieją ludzie, którzy zajeżdżając do wulkanizatora żeby odmienić opony odpowiednio do pory roku, za każdym razem nabywają nowe, stare pozostawiają do sprzedania na rynku wtórnym, czym zazwyczaj zajmuje się dany wulkanizator. Mimo wszystko spora grupa kierowców uwielbia mieć opony na zmianę, które ma szansę wymienić od razu, kiedy tylko pojawi się zmiana pogody. Kiedy na danych oponach chcemy pojeździć jeszcze w przyszłym sezonie, to w czasie chowania ich powinniśmy zastosować się do kilku rad, tak żeby posiadać gwarancję, że po okresie leżakowania będą one właściwe do użycia.