Jakie kroki trzeba zrobić przed zgłoszeniem laptopa do naprawy?

Coraz częściej każdego dnia robimy użytek z różnego rodzaju rozwiązań technologicznych i pechowo poprzez to ciągłe wykorzystywanie nadstawione one są na awarie sprzętowe lub systemowe. W takim przypadku konieczne okazuje się zaniesienie urządzenia do specjalisty, jednak coraz częściej wiąże się to ze swego rodzaju obawą – czy nie utracę moich ustawień, czy będę mieć na laptopie działające aplikacje, które zainstalowane są na urządzeniu teraz?

Po to, by temu zaradzić, zanim zgłosimy się do fachowca, powinniśmy się przygotować.

Laptop i filiżanka kawy

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Kwestia tego, jakie informacje przekazać fachowcom, których serwis komputerowy mamy w planach nawiedzić, winien postawić sobie każdy użytkownik laptopa zanim zostawi własny komputer kurs do matury z informatyki Maurycy Gast do regeneracji. Szybkie poprawienie działania systemu komputerowego i ograniczenie okresu serwisowania jest proste właśnie dzięki przemyślanej rozmowie na linii między serwisantem a klientem. Komputery to dość skomplikowane urządzenia, z tego względu mogą ulec awarii na wiele metod. Im więcej zebranych informacji (typu zauważone objawy, od jak dawna występuje kłopot, jaka jest podejrzewana przyczyna awarii, czy awaria nastąpiła w trakcie działaniu na laptopie, czy problem przejawiał się wcześniej, czy zauważono jakieś niepokojące wyskakujące okienka). Zanotowanie lub przekazanie tych informacji serwisantowi może pomóc w szybkiej naprawie usterki – doczytaj pod tym linkiem.

Miejmy w świadomości, że celem jest to, by serwis komputerowy przywrócił sprzęt do stanu sprzed awarii, jednak może zdarzyć się, że w trakcie tego procesu będą nie do odzyskania dane lub ustawienia. Aby temu zapobiec w momencie, gdy komputery pomimo usterki uruchamiają się, ich właściciele muszą przeprowadzić parę zadań.

Źródło artykułu: Strefa Kas

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, zapiszmy wszystkie hasła do komunikatorów, skrzynek e-mailowych, serwisów internetowych. W miarę możliwości zgrajmy też istotne dane z urządzenia na nośnik zewnętrzny (pendrive, płyta CD, dysk zewnętrzny, a nawet karta pamięci, smartfon). Ustrzeżemy się tym samym straty potrzebnych dokumentów, fotografii lub ulubionej muzyki. Komputery powinny być też pozbawione wszelkich nośników z napędu, podłączonych pamięci USB, bo serwis komputerowy jest miejscem, w którym mają możliwość się potem zapodziać.

, , ,

Related posts

Latest posts

Lakier samochodowy – jak o niego się zatroszczyć

Stan samochodu w dużej mierze uzależniony jest od jego właściciela, czasami jest tak, iż nasze auto nie kwalifikuje się do najnowszych co usprawiedliwia fakt jego nie najlepszego wyglądu. Kto nie chciałby być posiadaczem auta, którego lakier błyszczy w słońcu?

Jakim sposobem uchronić się przed złodziejami? – kilka praktycznych zasad i wskazówek

Niestety, ale nasz świat nie jest perfekcyjny, jak większość osób by sobie tego życzyło. Jednakże w istocie, to ludzie są nieperfekcyjni, dlatego, że nie można powiedzieć, że otoczenie jest sprawcą tego, co niedoskonałe. Człowiecza mentalność często prowadzi do przykrych sytuacji, więc cywilizacja ludzka stworzyła coś takiego jak prawo, a więc kodeks obowiązków, zakazów oraz wszelkich regulacji.

Jak kształtują się ceny zakupu mieszkania we Wrocławiu

Łącznie z wiosennymi porządkami rośnie zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, jak i inne polskie miasta, jest świadkiem okresowego spadku cen. Kierunek ten odwróci się w czasie wakacji i możliwe, że znów powróci od września. Wtedy to do miasta przyjedzie nowy rocznik studentów, część z nich możliwe, że otrzyma od rodziców swoje pierwsze lokum.

Nauka tańca brzucha we Wrocławiu

Taniec brzucha to genialna sprawa. Pląsanie w rytm muzyki relaksuje. W mózgu wydzielają się przeróżne hormony, które polepszają humor. Wywijanie na parkiecie dobrze szkoli koordynację motoryczną. Taniec umie zużyć sporo kilokalorii, dzięki czemu prościej utrzymać figurę. Trzeba też wspomnieć o fakcie, że wspólny taniec mocno integruje uczestników.

Z jakich powodów należy uczyć się języków!

Współcześnie , w wyniku postępującego procesu globalizacji, można zaobserwować , że glob zaczyna się kurczyć. Obserwuje się ogromny rozwój turystyki, ludzie podróżują po całym świecie zarówno w celach wypoczynkowych , jak również tych związanych z pracą zawodową. Podróże wpływają nie tylko na nasze samopoczucie , ale gwarantują szereg dodatkowych zysków dla naszego rozwoju: pozwalają poznać ciekawe miejsca, skosztować lokalnej kuchni, spotkać wielu ciekawych ludzi a także ich język.