Każdy komputer potrzebuje oryginalnego oprogramowania — w szczególności takie, które są używane w pracy

W Polsce obowiązuje taką ustawę, że każdy komputer, który bywa wykorzystywany w biurach, musi posiadać legalny program.
Z pewnością wszyscy pamiętamy skandal i kompromitację, na które wystawiona została policja, kiedy jakiś czas temu okazało się, że pracują oni na pirackim oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie rzeczy pośród obywateli, a sami nie świecili dobrym przykładem. Dziś tego typu zachowania są już raczej rzadkie. Wszystkie spółki zdają sobie sprawę, że komputery, które są w obiekcie i używane są przez osoby tam zatrudnione, muszą posiadać oryginalne oprogramowanie, ale też legalny program antywirusowy. To niezwykle ważne. Musimy przechowywać na to fakturę oraz w razie kontroli udowodnić, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeśli kupujemy oprogramowanie od razu do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset laptopów, to rzecz jasna mamy szansę, by zapytać o zniżkę. Będziemy potraktowani jak wyjątkowi klienci. W takim wypadku na przykład przedstawiciel handlowy spółki przyjedzie do nas, by zrobić przeszkolenie z nowego systemu. Będzie to na pewno dość przydatne, gdyż badania pokazują, że większość ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, które daje dany program, gdyż po prostu nie wiemy, że istnieją. Tego rodzaju szkolenie może być również wykonane zdalnie.

Taka forma jest dziś dość popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Kupując oprogramowania na laptopy firmowe, nie zapominajmy o tym, że trzeba otrzymać też gwarancję.

, , ,

Related posts

Latest posts

Lakier samochodowy – jak o niego się zatroszczyć

Stan samochodu w dużej mierze uzależniony jest od jego właściciela, czasami jest tak, iż nasze auto nie kwalifikuje się do najnowszych co usprawiedliwia fakt jego nie najlepszego wyglądu. Kto nie chciałby być posiadaczem auta, którego lakier błyszczy w słońcu?

Jakim sposobem uchronić się przed złodziejami? – kilka praktycznych zasad i wskazówek

Niestety, ale nasz świat nie jest perfekcyjny, jak większość osób by sobie tego życzyło. Jednakże w istocie, to ludzie są nieperfekcyjni, dlatego, że nie można powiedzieć, że otoczenie jest sprawcą tego, co niedoskonałe. Człowiecza mentalność często prowadzi do przykrych sytuacji, więc cywilizacja ludzka stworzyła coś takiego jak prawo, a więc kodeks obowiązków, zakazów oraz wszelkich regulacji.

Jak kształtują się ceny zakupu mieszkania we Wrocławiu

Łącznie z wiosennymi porządkami rośnie zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, jak i inne polskie miasta, jest świadkiem okresowego spadku cen. Kierunek ten odwróci się w czasie wakacji i możliwe, że znów powróci od września. Wtedy to do miasta przyjedzie nowy rocznik studentów, część z nich możliwe, że otrzyma od rodziców swoje pierwsze lokum.

Nauka tańca brzucha we Wrocławiu

Taniec brzucha to genialna sprawa. Pląsanie w rytm muzyki relaksuje. W mózgu wydzielają się przeróżne hormony, które polepszają humor. Wywijanie na parkiecie dobrze szkoli koordynację motoryczną. Taniec umie zużyć sporo kilokalorii, dzięki czemu prościej utrzymać figurę. Trzeba też wspomnieć o fakcie, że wspólny taniec mocno integruje uczestników.

Z jakich powodów należy uczyć się języków!

Współcześnie , w wyniku postępującego procesu globalizacji, można zaobserwować , że glob zaczyna się kurczyć. Obserwuje się ogromny rozwój turystyki, ludzie podróżują po całym świecie zarówno w celach wypoczynkowych , jak również tych związanych z pracą zawodową. Podróże wpływają nie tylko na nasze samopoczucie , ale gwarantują szereg dodatkowych zysków dla naszego rozwoju: pozwalają poznać ciekawe miejsca, skosztować lokalnej kuchni, spotkać wielu ciekawych ludzi a także ich język.