Domowe, niedrogie fotograficzne atelier – jak zacząć?

Studyjna fotografia zawsze wiązała się z czymś nieosiągalnym, niesamowicie drogim, trudnym. Niemniej jednak już za kilkaset złotych możemy sobie urządzić podstawowe studio we własnym mieszkaniu.
Zanim kupicie tło, sprawdźcie, jak prezentuje się ściana, przy jakiej planujecie robić fotografie.

światłom

Autor: Ikea
Źródło: Ikea
Kiedy ściany obite są boazeraią, warto na pewno zainteresować się osobnym tłem. Jeśli z kolei ściana jest gładka (w neutralnym odcieniu), doskonale sprawdzi się w roli tła. Gdy wyposażacie się w tło, należy też pomyśleć o sposobie jego wieszania. Do wyboru mamy 2 podejścia. Pierwsze – to system zaczepu przytwierdzony do sufitu. Ostatnie to jego w wyższym stopniu mobilna wersja, złożona z dwóch statywów i skośnej belki pomiędzy nimi. Jeżeli macie pomieszczenie określone tylko na atelier, pierwsze podejście będzie dużo bardziej praktyczne  –  wybierając system mocowania na 3 tła, możecie łatwo zmienić plan zdjęciowy.
Wybór statywu wydaje się dość błahy. Jednak odpowiednio dopasowany oświetleniowy statyw pozwala na wygodną pracę. Statyw trzeba dopasować do wielkości naszego wnętrza i wagi lamp. Najbardziej popularne posiadają wielkość 200 – 260 centymetrów, natomiast ich cena wynosi od kilkudziesięciu do ponad 100 zł. Gdy dysponujecie dosyć ciężkimi lampami a także wielkimi modyfikatorami, korzystniej wyekwipować się w statywy masywne oraz większe  –  będą o wiele stabilniejsze. Tzw. światłomierz, jest to urządzenie, które służy do badania nasilenia światła, dzięki temu możliwe jest wyznaczenie odpowiednich parametrów ekspozycji.

Dzisiaj są rzadko używane, jednakże w pewnych wypadkach okazują się bardzo pomocne, dla przykładu w pracy ze studyjnym oświetleniem, zwłaszcza błyskowym.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jak wybrać najlepszego fotografa na ślub?

Wesele to ważne wydarzenie dla wielu młodych par i każdy chce zatrzymać jak najwięcej wspomnień z tego dnia. Problemem jest spora liczba ofert w internecie. Czasem bardzo ciężko wybrać tę najtrafniejszą, skoro są ich setki! Jak dokonać najlepszego wyboru?

Karta do konta zezwala na zapłacenie za zakupy bez gotówki

Nie ma prawdopodobnie dzisiaj osoby, która nie miałaby konta w banku, na które wpływają przeróżnego typu wypłaty i należności. Do takiego konta najczęściej posiadamy możliwość dobrać bankowość elektroniczną, która pozwala nam na przejrzenie stanu konta w dowolnej chwili, bez konieczności wyjścia z domu.

Współczesne metody przechowywania i wymiany informacji

W obecnych czasach gromadzimy coraz więcej informacji komputerowych. Prawie wszelkie nasze działanie od rana po wieczór sprawia, iż liczba danych może zwiększyć się wielokrotnie. Nie używamy już praktycznie terminarzy papierowych, gdyż w telefonie (nawet prostym) posiadamy aplikację typu kalendarz, gdzie możemy w formie zwięzłej notatki wpisać konieczne, ważne dane. Dzisiejsze urządzenia przenośnie mają wbudowaną funkcję pozwalającą na wzajemną wymianę danych. Czy będą to zdjęcia z imprezy u ciotki, czy będą to informacje służbowe - nie ma to znaczenia.

Buty to jeden z zasadniczych elementów stylizacji

Każda impreza, a w szczególności wesele, domaga się właściwej stylizacji. Jednym z zasadniczych elementów ubioru jest gustowne oraz wygodne obuwie, które będzie dopełniać nasz wygląd. Z jakich butów możesz wybierać?

Program do rozliczania PIT

Zaczyna się pora na PIT 2015 online. Nie wiesz jak wypełnić zeznanie roczne 2015, brakuje ci czasu na zapoznawanie się z przeróżnymi formularzami, co chwilkę zmieniającymi się zarządzeniami podatkowymi, darmowy program PIT 2015 online dokona tego za ciebie. Możesz wypełnić formularz online względnie wydrukować swoją deklarację i przekazać do US. Z odpowiednim oprogramowaniem do PIT zdołasz sprawnie i skutecznie przekazać PIT 2015 online.

Doświadczona i biegła oszacowanie domen, czyli co warto o tym wiedzieć

Profesjonalna wycena domeny z pewnością nie jest taka łatwa. Częstokroć sporo osób zastanawia się przykładowo nad tym czy cena, którą żąda sprzedawca za domenę jest rozsądna. Naturalnie to jedno z wielu pytań, jakie mogą Cię trapić, dlatego naturalnie należałoby się zastanowić nieco szerzej nad fachową wyceną domeny oraz nad tym jak oszacować jej wartość.