Jakie obowiązki posiadają strażacy podczas wypadku drogowego?

Strażacy często ratują życie ludziom. Gaszą pożary, ale często również wzywani są do wypadków drogowych, żeby uratować kogoś z pojazdu.
Jeśli widzimy na ulicy czerwony samochód wiemy, że jedzie straż pożarna.

piec marki Ariston

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com
Można w tym czasie przypuszczać, że w jakimś miejscu wybuchł pożar. Strażacy często także są wzywani do wypadków drogowych. Wówczas bardzo często używają specjalnych przyrządów do ratowania osób. Służba w straży pożarnej jest niezwykle trudna. Gaszenie ognia jest to jedynie cząstka obowiązków pracowników straży pożarnej.

Czy inne tego typu treści odnoszące się do poruszanej tutaj kwestii będą dla Ciebie wartościowe? Jeśli tak, kliknij ten link – to wiarygodne omówienie.

Pozostałym zadaniami strażaków są między innymi ratowanie ofiar zdarzeń drogowych czy też walka z efektami klęsk żywiołowych. Niezależnie od tego, jakie zdarzenie się wydarzyło, to akurat dowódca straży pożarnej kieruje ogólną akcja. W przypadku wypadku drogowego do zadań strażaków należy nie jedynie ratowanie ludzi, lecz także strażacy mają obowiązek wydobyć z wraków aut ofiary śmiertelne. Tyczy się to również wypadków, w których uczestniczą rowerzyści czy piesi. Obowiązek uprzątnięcia miejsca wypadku, leży właśnie na strażakach.

Będąc świadkiem wypadku drogowego należy w pierwszej kolejności zadbać o swoje bezpieczeństwo. Należy również uruchomić awaryjne światła w swoim samochodzie. Należy zaparkować Auto przed miejscem wypadku, by osłonić miejsce zdarzenia. Koła trzeba zwrócić w stronę pobocza i ustawić się należy w taki sposób, żeby nie najechał nikt na poszkodowanego, który leży na jezdni. Gdy jest ciemno, trzeba założyć odblaskową kamizelkę.

Należy także ustawić ostrzegawcze trójkąty albo światła we właściwej odległości. Wyjąć też należy kluczyki ze stacyjki we wszystkich samochodach, jakie uczestniczyły w zdarzeniu. Jeśli potrafisz, mógłbyś także odłączyć akumulator.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jaki model telefonu komórkowego najlepiej wytypować?

Obecnie telefony komórkowe to sprzęt nie tylko do wykonywania połączeń czy pisania krótkich wiadomości tekstowych to również poczta mailowa, portale społecznościowe, wiadomości. Dlatego też kupując telefon komórkowy należy kierować się naszymi aktualnymi potrzebami, pod tym kątem trzeba również dobrać ofertę .

Jakim sposobem możemy sprawnie poradzić sobie z dysfunkcją laptopa?

Proces informatyzacji naszego społeczeństwa jest niewątpliwie zjawiskiem nadzwyczaj pozytywnym. Można nawet śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że wprowadzenie informatykido naszego codziennego życia wywołało niezmiernie dużo w szeregu przypadków pozytywnych zmian, dzięki którym w dniu dzisiejszym żyje się nam zdecydowanie lepiej. Niemniej tymczasem, nie wszyscy wykorzystają urządzenia informatyczne jedynie zgodnie z pierwotnymi założeniami, które jak najbardziej miały nam służyć do pracy.