Jakie obowiązki posiadają strażacy podczas wypadku drogowego?

Strażacy często ratują życie ludziom. Gaszą pożary, ale często również wzywani są do wypadków drogowych, żeby uratować kogoś z pojazdu.
Jeśli widzimy na ulicy czerwony samochód wiemy, że jedzie straż pożarna.

piec marki Ariston

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com
Można w tym czasie przypuszczać, że w jakimś miejscu wybuchł pożar. Strażacy często także są wzywani do wypadków drogowych. Wówczas bardzo często używają specjalnych przyrządów do ratowania osób. Służba w straży pożarnej jest niezwykle trudna. Gaszenie ognia jest to jedynie cząstka obowiązków pracowników straży pożarnej.

Czy inne tego typu treści odnoszące się do poruszanej tutaj kwestii będą dla Ciebie wartościowe? Jeśli tak, kliknij ten link – to wiarygodne omówienie.

Pozostałym zadaniami strażaków są między innymi ratowanie ofiar zdarzeń drogowych czy też walka z efektami klęsk żywiołowych. Niezależnie od tego, jakie zdarzenie się wydarzyło, to akurat dowódca straży pożarnej kieruje ogólną akcja. W przypadku wypadku drogowego do zadań strażaków należy nie jedynie ratowanie ludzi, lecz także strażacy mają obowiązek wydobyć z wraków aut ofiary śmiertelne. Tyczy się to również wypadków, w których uczestniczą rowerzyści czy piesi. Obowiązek uprzątnięcia miejsca wypadku, leży właśnie na strażakach.

Będąc świadkiem wypadku drogowego należy w pierwszej kolejności zadbać o swoje bezpieczeństwo. Należy również uruchomić awaryjne światła w swoim samochodzie. Należy zaparkować Auto przed miejscem wypadku, by osłonić miejsce zdarzenia. Koła trzeba zwrócić w stronę pobocza i ustawić się należy w taki sposób, żeby nie najechał nikt na poszkodowanego, który leży na jezdni. Gdy jest ciemno, trzeba założyć odblaskową kamizelkę.

Należy także ustawić ostrzegawcze trójkąty albo światła we właściwej odległości. Wyjąć też należy kluczyki ze stacyjki we wszystkich samochodach, jakie uczestniczyły w zdarzeniu. Jeśli potrafisz, mógłbyś także odłączyć akumulator.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Lakier samochodowy – jak o niego się zatroszczyć

Stan samochodu w dużej mierze uzależniony jest od jego właściciela, czasami jest tak, iż nasze auto nie kwalifikuje się do najnowszych co usprawiedliwia fakt jego nie najlepszego wyglądu. Kto nie chciałby być posiadaczem auta, którego lakier błyszczy w słońcu?

Jakim sposobem uchronić się przed złodziejami? – kilka praktycznych zasad i wskazówek

Niestety, ale nasz świat nie jest perfekcyjny, jak większość osób by sobie tego życzyło. Jednakże w istocie, to ludzie są nieperfekcyjni, dlatego, że nie można powiedzieć, że otoczenie jest sprawcą tego, co niedoskonałe. Człowiecza mentalność często prowadzi do przykrych sytuacji, więc cywilizacja ludzka stworzyła coś takiego jak prawo, a więc kodeks obowiązków, zakazów oraz wszelkich regulacji.

Jak kształtują się ceny zakupu mieszkania we Wrocławiu

Łącznie z wiosennymi porządkami rośnie zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, jak i inne polskie miasta, jest świadkiem okresowego spadku cen. Kierunek ten odwróci się w czasie wakacji i możliwe, że znów powróci od września. Wtedy to do miasta przyjedzie nowy rocznik studentów, część z nich możliwe, że otrzyma od rodziców swoje pierwsze lokum.

Nauka tańca brzucha we Wrocławiu

Taniec brzucha to genialna sprawa. Pląsanie w rytm muzyki relaksuje. W mózgu wydzielają się przeróżne hormony, które polepszają humor. Wywijanie na parkiecie dobrze szkoli koordynację motoryczną. Taniec umie zużyć sporo kilokalorii, dzięki czemu prościej utrzymać figurę. Trzeba też wspomnieć o fakcie, że wspólny taniec mocno integruje uczestników.

Z jakich powodów należy uczyć się języków!

Współcześnie , w wyniku postępującego procesu globalizacji, można zaobserwować , że glob zaczyna się kurczyć. Obserwuje się ogromny rozwój turystyki, ludzie podróżują po całym świecie zarówno w celach wypoczynkowych , jak również tych związanych z pracą zawodową. Podróże wpływają nie tylko na nasze samopoczucie , ale gwarantują szereg dodatkowych zysków dla naszego rozwoju: pozwalają poznać ciekawe miejsca, skosztować lokalnej kuchni, spotkać wielu ciekawych ludzi a także ich język.