Ile zarabiają w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce są w stanie zarabiać rzeczywiście wiele. Ich przeciętna pensja może wynieść czasem 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału aktualnego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest naturalnie wiele uwarunkowań, od których uwarunkowana jest ostateczna wysokość pensji. Dla przykładu programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 zł brutto, natomiast taki, który prowadzi własną firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakiego rodzaju technologie są obecnie najbardziej opłacalne – w najwyższym stopniu opłacalne są Spring (15 000 zł) czy Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia bardzo atrakcyjną alternatywą od wielu lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę oraz nieco ponad 14000 złotych netto w wypadku B2B).

Informacje, które posiada praktyczna witryna (https://www.polmet.de/), są jak najbardziej potrzebne, jeśli ciekawi Cię omawiany wątek – kliknij zatem tu!

Pensje brutto według technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 i PHP od 6 do ok. 10000 zł.

Programista pobiera inne sumy w przypadku formy współpracy, tzn. zarabia nieco mniej w wypadku pracy zdalnej oraz jego zarobki różnią się od poziomu zaawansowania. W obu przypadkach odmienność wynosi kilka tys. zł na miesiąc. Jeżeli chodzi o to, jak rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są bardzo potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in. z tego, że aktualnie utrzymuje się ogólne przeświadczenie, jako by nauka była trudna i długotrwała.

To prawda, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na tym etacie, jednak osoby zainteresowane mogłyby korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne portale internetowe. W czasie takiego bootcampu przygotowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.

, ,

Related posts

Latest posts

Lakier samochodowy – jak o niego się zatroszczyć

Stan samochodu w dużej mierze uzależniony jest od jego właściciela, czasami jest tak, iż nasze auto nie kwalifikuje się do najnowszych co usprawiedliwia fakt jego nie najlepszego wyglądu. Kto nie chciałby być posiadaczem auta, którego lakier błyszczy w słońcu?

Jakim sposobem uchronić się przed złodziejami? – kilka praktycznych zasad i wskazówek

Niestety, ale nasz świat nie jest perfekcyjny, jak większość osób by sobie tego życzyło. Jednakże w istocie, to ludzie są nieperfekcyjni, dlatego, że nie można powiedzieć, że otoczenie jest sprawcą tego, co niedoskonałe. Człowiecza mentalność często prowadzi do przykrych sytuacji, więc cywilizacja ludzka stworzyła coś takiego jak prawo, a więc kodeks obowiązków, zakazów oraz wszelkich regulacji.

Jak kształtują się ceny zakupu mieszkania we Wrocławiu

Łącznie z wiosennymi porządkami rośnie zapotrzebowanie na mieszkania Wrocław, jak i inne polskie miasta, jest świadkiem okresowego spadku cen. Kierunek ten odwróci się w czasie wakacji i możliwe, że znów powróci od września. Wtedy to do miasta przyjedzie nowy rocznik studentów, część z nich możliwe, że otrzyma od rodziców swoje pierwsze lokum.

Nauka tańca brzucha we Wrocławiu

Taniec brzucha to genialna sprawa. Pląsanie w rytm muzyki relaksuje. W mózgu wydzielają się przeróżne hormony, które polepszają humor. Wywijanie na parkiecie dobrze szkoli koordynację motoryczną. Taniec umie zużyć sporo kilokalorii, dzięki czemu prościej utrzymać figurę. Trzeba też wspomnieć o fakcie, że wspólny taniec mocno integruje uczestników.

Z jakich powodów należy uczyć się języków!

Współcześnie , w wyniku postępującego procesu globalizacji, można zaobserwować , że glob zaczyna się kurczyć. Obserwuje się ogromny rozwój turystyki, ludzie podróżują po całym świecie zarówno w celach wypoczynkowych , jak również tych związanych z pracą zawodową. Podróże wpływają nie tylko na nasze samopoczucie , ale gwarantują szereg dodatkowych zysków dla naszego rozwoju: pozwalają poznać ciekawe miejsca, skosztować lokalnej kuchni, spotkać wielu ciekawych ludzi a także ich język.