Ile zarabiają w naszym kraju tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce są w stanie zarabiać rzeczywiście wiele. Ich przeciętna pensja może wynieść czasem 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika z przygotowanego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału aktualnego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest naturalnie wiele uwarunkowań, od których uwarunkowana jest ostateczna wysokość pensji. Dla przykładu programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 zł brutto, natomiast taki, który prowadzi własną firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakiego rodzaju technologie są obecnie najbardziej opłacalne – w najwyższym stopniu opłacalne są Spring (15 000 zł) czy Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia bardzo atrakcyjną alternatywą od wielu lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę oraz nieco ponad 14000 złotych netto w wypadku B2B).

Informacje, które posiada praktyczna witryna (https://www.polmet.de/), są jak najbardziej potrzebne, jeśli ciekawi Cię omawiany wątek – kliknij zatem tu!

Pensje brutto według technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tys., Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 i PHP od 6 do ok. 10000 zł.

Programista pobiera inne sumy w przypadku formy współpracy, tzn. zarabia nieco mniej w wypadku pracy zdalnej oraz jego zarobki różnią się od poziomu zaawansowania. W obu przypadkach odmienność wynosi kilka tys. zł na miesiąc. Jeżeli chodzi o to, jak rozpocząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są bardzo potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in. z tego, że aktualnie utrzymuje się ogólne przeświadczenie, jako by nauka była trudna i długotrwała.

To prawda, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na tym etacie, jednak osoby zainteresowane mogłyby korzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne portale internetowe. W czasie takiego bootcampu przygotowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.

, ,

Related posts

Latest posts

Jaki model telefonu komórkowego najlepiej wytypować?

Obecnie telefony komórkowe to sprzęt nie tylko do wykonywania połączeń czy pisania krótkich wiadomości tekstowych to również poczta mailowa, portale społecznościowe, wiadomości. Dlatego też kupując telefon komórkowy należy kierować się naszymi aktualnymi potrzebami, pod tym kątem trzeba również dobrać ofertę .

Jakim sposobem możemy sprawnie poradzić sobie z dysfunkcją laptopa?

Proces informatyzacji naszego społeczeństwa jest niewątpliwie zjawiskiem nadzwyczaj pozytywnym. Można nawet śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że wprowadzenie informatykido naszego codziennego życia wywołało niezmiernie dużo w szeregu przypadków pozytywnych zmian, dzięki którym w dniu dzisiejszym żyje się nam zdecydowanie lepiej. Niemniej tymczasem, nie wszyscy wykorzystają urządzenia informatyczne jedynie zgodnie z pierwotnymi założeniami, które jak najbardziej miały nam służyć do pracy.