Tag Archive: system

system

Do jakich zadań służy Ubuntu? Na jakiej zasadzie funkcjonuje? Czy dobrze z niego korzystać?

Ubuntu to bardzo interesujący oraz popularny serwer. Słowo ubuntu pochodzi z języków plemion Zulu i Xhosa, jakie mieszkają w południowej Afryce. Ubuntu oznacza “człowieczeństwo wobec innych” i to określenie jest dobrane idealnie, gdyż najistotniejszym celem dystrybucji jest dostarczenie użytkownikom domowym całkowitego, otwartego systemu, jakie będzie prosty w obsłudze a także stabilny, niezawodny oraz nowoczesny.

Szybki opis tabletowego rynku w naszym kraju – kilka przydatnych porad dla osób które kupują te sprzęty.

Jeszcze do niedawna niewielu ludzi przypuszczało, że podczas raptem paru lat urządzenia z ekranami dotykowymi tak zmienią rynek telefonii i mobilnej rozrywki. Lecz rewolucja już się dokonała, obecnie zdecydowana większość kupujących nowy telefon wybiera dotykowy smartfon zamiast tradycyjnego aparatu z klawiszami, a tablety biją rekordy sprzedaży. Stało się to wszystko zaledwie w ciągu paru lat, gdy z mało znanych elektronicznych ciekawostek stały się jednymi z najczęściej wybieranych sprzętów, swoją popularnością przewyższając nawet laptopy.

Wirtualizacja serwerów – przydatna optymalizacja

Wirtualizacja polega na wydzieleniu w obszarze jednego fizycznego serwera od kilku, nawet do kilkuset znacznie mniejszych wirtualnych środowisk. Zapewnia to optymalne rozdzielenie zasobów mikroprocesora, pamięci RAM a także dysku twardego miedzy wiele działających równocześnie procesów. Każde z utworzonych środowisk zostaje odseparowane po czym może działać niezależnie od innych, przy czym z punktu widzenia programów, zachowuje się niczym osobna maszyna.