Tag Archive: system

system

Wirtualizacja serwerów – przydatna optymalizacja

Wirtualizacja polega na wydzielaniu w obszarze jednego serwera fizycznego wielu dużo mniejszych wirtualnych środowisk. Umożliwia to optymalne rozdzielenie rezerw mikroprocesora, pamięci RAM i dysku twardego miedzy wiele działających równocześnie procesów. Każde z wykreowanych środowisk wirtualnych zostaje odseparowane po czym może funkcjonować niezależnie od pozostałych, przy czym z punktu widzenia oprogramowań, zachowuje się niczym oddzielna maszyna.

Do jakich zadań służy Ubuntu? Na jakiej zasadzie funkcjonuje? Czy dobrze z niego korzystać?

Ubuntu to bardzo interesujący oraz popularny serwer. Słowo ubuntu pochodzi z języków plemion Zulu i Xhosa, jakie mieszkają w południowej Afryce. Ubuntu oznacza “człowieczeństwo wobec innych” i to określenie jest dobrane idealnie, gdyż najistotniejszym celem dystrybucji jest dostarczenie użytkownikom domowym całkowitego, otwartego systemu, jakie będzie prosty w obsłudze a także stabilny, niezawodny oraz nowoczesny.

Szybki opis tabletowego rynku w naszym kraju – kilka przydatnych porad dla osób które kupują te sprzęty.

Jeszcze do niedawna niewielu ludzi przypuszczało, że podczas raptem paru lat urządzenia z ekranami dotykowymi tak zmienią rynek telefonii i mobilnej rozrywki. Lecz rewolucja już się dokonała, obecnie zdecydowana większość kupujących nowy telefon wybiera dotykowy smartfon zamiast tradycyjnego aparatu z klawiszami, a tablety biją rekordy sprzedaży. Stało się to wszystko zaledwie w ciągu paru lat, gdy z mało znanych elektronicznych ciekawostek stały się jednymi z najczęściej wybieranych sprzętów, swoją popularnością przewyższając nawet laptopy.