Tag Archive: projekt

projekt

Na jakie pomysły stawiają obecnie najbardziej znani wytwórcy notebooków

Komputery już od ładnych kilkunastu lat nie kojarzą się mieszkańcom Polski z artykułem luksusowym. Laptopy czy tablety to sprzęty, z których korzystamy w zasadzie każdego dnia, a posiadanie tego rodzaju elektronicznych maszyn jest niemalże obowiązkiem. Tak rolnicy prowadzący 20-hektarowe gospodarstwo, jak i młodzi studenci pierwszego roku medycyny muszą mieć zapewniony dostęp do chociażby niezaawansowanego technologicznie komputera – w końcu nie każdy kupujący zarabia krocie, o czym oczywiście mają pamiętać producenci, jeśli chcą, żeby wytwarzany przez nich sprzęt dosyć szybko znajdował nowy dom.

Kraj nad Wisłą może stawiać na słońce jak też elektrownie solarne

Wbrew wciąż panującym w naszym państwie mITom na temat fotowoltaiki, w naszym kraju słońca wcale nie brak i nie ma przyczyn aby z niego nie skorzystać. 9 czerwca aktualnego roku powyżej 50% energii zużytej w Niemczech czerpało z paneli fotowoltaicznych.
Ponieważ zaraz za zachodnią granicą można „produkować prąd“, to dlaczego nie w Polsce? Przypomnijmy, że do produkcji energii nie jest konieczne ani bezchmurne niebo, ani też tropikalna temperatura.